ACT med barn och ungdomar
ACT med barn och ungdomar
Fördjupningskurs DNA-V
Är du nyfiken på hur du kan använda ACT i ditt arbete med barn, ungdomar och föräldrar? Vill du lära dig mer om hur du kan göra arbetet med ungdomar mer levande och meningsfullt? Under denna workshop får du bekanta dig med ACT modellen DNA-V och hur du praktiskt kan tillämpa den på ett familjesystem.
Under kursen får du verktyg och övningar som syftar till att rikta terapisamtalet mot en av de fyra centrala processerna i DNA-V (Upptäckaren, Rådgivaren, Noteraren, Värden) Fokus på variation mellan teori och konkret färdighetsträning.
Vi erbjuder även möjlighet till uppföljande handledning i metoden.
Så tycker tidigare deltagare om våra utbildningar
Boka utbildningen
ACT med barn och ungdomar
Distans
14600 kr/pers (exkl. moms)
Datum
Start 18 jan 2027 08:30-12:0018 jan 2027 08:30-12:00
19 jan 2027 08:30-12:00
20 jan 2027 08:30-12:00
2 mar 2027 08:30-12:00
Din utveckling är vår högsta prioritet och med vår spetskompetens och expertis kan du känna dig trygg
Alltid evidensbaserade metoder
Vare sig du går en längre eller kortare utbildning hos oss utgår den alltid från evidensbaserad psykologisk forskning.
Dina kursledare har spetskompetens
Våra kursledare är alltid uppdaterade i enlighet med den senaste forskningen och har praktisk erfarenhet i hur man applicerar teori till att bli verklighet.
Vi är experter på distansutbildning
Vi har tio års erfarenhet av digital psykologi och de flesta av våra utbildningar sker på distans.


